3870 - BRUSH (SZCZOTKA)

 

Szczotki czyszczące służą do oczyszczenia przestrzeni międzyzębnych z wiórów i są niezbędne do prawidłowej pracy piły taśmowej. Wykonane z mocnego nylonu i dostępne w 6 rozmiarach. W kodzie zawarta jest informacja o średnicy zewnętrznej i średnicy otworu w mm.

3870 - TENSIONMETER (TENSJOMETR)

 

Prawidłowy naciąg taśmy jest niezbędny do zapewnienie prostoliniowego cięcia i długiej żywotności taśmy, zmniejszając tym samym koszt cięcia. Tensjometr Bahco jest przeznaczony do łatwego, dokładnego pomiaru prawidłowego naprężenia taśm wszystkich rodzajów pił taśmowych.

3870 - WEDGE (KLIN)

 

Stalowy klin, o długości 75 mm (3“). Zapobiega zakleszczaniu się taśmy w ciętym materiale. Dotyczy to materiałów o dużych naprężeniach wewnętrznych uwalniających się podczas cięcia.

3870 - TACHOMETER (TACHOMETR)

 

Ten elektroniczny tachometr wskazuje bieżącą prędkość taśmy na wyświetlaczu typu LED w wybranych jednostkach, np. m/min., stopach/ min i innych.

3870 - BANDCALC ™

 

BandCalc™ jest interaktywnym programem dostępnym w postaci aplikacji do zainstalowania na urządzeniach pracujących w systemie IOS, Windows, Android, przeznaczonym do doboru właściwego gatunku taśmy i parametrów cięcia w zależności od gatunku ciętego materiału, rodzaju przecinarki, kształtu ciętego detalu itp. Program uwzględnia również potrzeby użytkownika (np. żywotność, jakość powierzchni itp.).

 

3870 - REFRACTOMETER (REFRAKTOMETR)

 

Właściwe stężenie chłodziwa jest równie ważne jak prędkość taśmy czy posuw. Jest to łatwo sprawdzić przy użyciu refraktometru.

AKCESORIA PIŁOWE